Top 10 horrorów, które powinny być przerażające

Top 10 horrorów, które powinny być przerażające

Fani horrorów znają to uczucie. Miesiącami czekasz, aż ten nagłośniony straszny film pojawi się w kinach. Stoisz w kolejce po popcorn i wreszcie siadasz w wygodnym kinie w oczekiwaniu na „najstraszniejszy film od...” A potem, w połowie, zdajesz sobie sprawę, że początek był najlepszy, a film jest... Po prostu nie będzie lepiej. Rozczarowanie zamienia się w supeł w żołądku i wszystko, co chcesz zrobić, to wrócić do domu i stworzyć kilka memów o tym, jak zły był ten film.

Sprawdź również: Filmowe fakty, które cię zaskoczą


Zakonnica

Film Zakonnica został wydany w 2013 roku i otrzymał w większości pozytywne recenzje. Zakonnica 2 pojawiła się w 2016 roku i otrzymał podobne pochwały. Film ma naprawdę przerażający rdzeń, który opowiada historię poltergeista z Enfield, a także jest to film, w którym pojawia się dziwacznie wyglądająca zakonnica. W tamtym czasie przerażało to większość kinomanów, ponieważ została uwieczniona na obrazie Eda Warrena i ożywa po tym, jak jego żona ma wizję. Zakonnica okazuje się być demoniczną istotą o imieniu Valak, która pod koniec filmu zostaje wygnana do piekła przez Lorraine Warren. Do czasu, gdy ponownie spotykamy Valaka w filmie The Nun z 2018 roku, całe przerażenie zniknęło. Całe przerażenie, jakie przyniosła Zakonnica, zostało teraz zastąpione przez potwora wyglądającego jak hoker w stroju zakonnicy, który nie byłby w stanie przestraszyć dziecka, gdyby spróbował. To, co powinno być mocną częścią wszechświata Zakonnicy, okazało się słabą próbą przestraszenia ludzi kilkoma przerażającymi skokami i naprawdę ponurą próbą wyjaśnienia chaotycznej historii.


Topielisko. Klątwa La Llorony

Przerażająca legenda La Llorony przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. La Llorona, czyli Płacząca Kobieta, jest częścią folkloru latynoamerykańskiego i nadal jest używana do straszenia źle zachowujących się dzieci. Historia głosi, że dawno temu kobieta o imieniu Maria utopiła własne dzieci w zemście za zdradę męża. Jednak natychmiast ogarnął ją żal i smutek i popełniła samobójstwo. Po wygnaniu z nieba została odesłana z powrotem na Ziemię, aby przeżyć swoje życie pozagrobowe w nędzy. Mówi się, że La Llorona unosi się w pobliżu zbiorników wodnych, cały czas zawodząc i płacząc za swoimi dziećmi. Jeśli ją usłyszysz lub spotkasz, uciekaj. Jeśli jesteś zdradzającym mężem, biegnij szybciej. Horror Topielisko. Klątwa La Llorony został wydany w 2019 roku i był niecierpliwie oczekiwany przez fanów horrorów na całym świecie. Niestety, film jest jednym z najgorszych współczesnych horrorów i nie przeraża ani jednej przerażającej sceny. Jeszcze bardziej niefortunny jest fakt, że nawet przerażające skoki zawodzą pod każdym względem. Postać La Llorony staje się nieco śmieszna, próbując przestraszyć publiczność. A co najgorsze, całość jest po prostu niesamowicie nudna.


To część 1 (i 2)

To kolejna świetna powieść Stephena Kinga, która została przekształcona w dwa przeciętne filmy. Początkowa sekwencja powieści jest tak pamiętna, że ​​od razu rozpoznasz małego Georgiego Denbrougha w jego żółtym płaszczu przeciwdeszczowym w To cześć 1 (film). Film zaczyna się naprawdę dobrze, podążając śladami książki i pokazuje Georgiego biegnącego ulicą w pogoni za swoją papierową łodzią, aż znajduje Pennywise'a w kanale. Scena, w której klaun odgryza sobie rękę, jest szokująca i można by wybaczyć myślenie, że reszta filmu pójdzie w jej ślady. Niestety, pomimo świetnej gry aktorskiej, film nie odrywa się od ziemi. To dwie godziny niestrasznego klauna, który próbuje przestraszyć dzieci, wykorzystując przeciwko nim ich największe lęki. Część 2 jest jeszcze gorsza, ponieważ klaun po prostu nie staje się bardziej przerażający. Na koniec dorośli już członkowie Klubu Frajerów wykrzykują na niego obelgi (w formie „nie istniejesz”) do tego stopnia, że ​​​​słabnie i ostatecznie „umiera”.


Smakosz

Wydany w 2001 roku Smakosz ma obiecujący początek. Intensywna sekwencja otwierająca buduje napięcie i niemal można poczuć przerażenie emanujące z ekranu. Jednak zbyt szybko strachy znikają, a to, co zostaje, to horror według liczb z ujawnieniem strasznego potwora. Okropne jak złe. Potwór wygląda jak coś pomiędzy źle narysowanym demonem a kosmitą CGI, który poszedł nie tak. Znany jako Creeper, potwór to starożytna zła istota, która budzi się co 23 lata, aby pożreć niektóre części ciała. Historia stworzenia, jak również zszyte ciała pokazane w filmie, mogłyby stworzyć przerażającą opowieść, ale wszystko to jest zrujnowane przez to, jak nie przerażająco wygląda Creeper. Niestety kontynuacje są jeszcze gorsze. Ostatecznie najstraszniejszą częścią filmów okazuje się scenarzysta/reżyser, Victor Salva. Salva został uznany za winnego i skazany na trzy lata więzienia za wykorzystywanie seksualne nieletniego (12-letniego chłopca) w 1988 roku.


Lśnienie

Nie ma wątpliwości, że Stephen King jest mistrzem tworzenia przerażających postaci i pisania wspaniałych horrorów. Odkąd Carrie została opublikowana w latach osiemdziesiątych, King umocnił swoją spuściznę jako jeden z najlepszych pisarzy powieści na świecie. Lśnienie to jedna z jego wyróżniających się powieści, w której ożywia niezapomnianą postać Jacka Torrance'a, który powoli traci rozum w upiornym hotelu Overlook. Biorąc pod uwagę znakomitą powieść, nic dziwnego, że King nie jest fanem filmowej adaptacji Stanleya Kubricka. Nigdzie w filmie nie można znaleźć mrocznej i ponurej atmosfery, którą King tak umiejętnie stworzył w książce. Jack Torrance, grany przez Jacka Nicholsona, wygląda na szalonego, ale tak naprawdę nigdy nie jest przerażający. Zwierzęta z żywopłotu zostają zastąpione przez labirynt, a Torrance ostatecznie umiera w najgłupszy sposób, który jest zupełnie inny niż w powieści. To jest film, który naprawdę powinien zostać przerobiony.


Zdarzenie

M. Night Shyamalan jest znany ze swoich hitów i chybień, jeśli chodzi o filmy, które reżyseruje. Któż może zapomnieć Ostatni władca powietrza, Po ziemi, Pani w wodzie i Zdarzenie. Okazuje się, że większość ludzi żałowała, że ​​nie może, zwłaszcza wrak pociągu, jakim jest The Happening. To, co miało być ekscytująco przerażającym, apokaliptycznym horrorem, okazuje się smutną, a czasem nawet komediową katastrofą. To, co mogło być naprawdę przerażającą opowieścią o zemście natury na samolubnych ludziach, zmienia się w karykaturę samej siebie, powodując, że większość widzów śmieje się z makabrycznych scen zamiast kulić się z przerażenia. Lwy zjadające ludzi i przejeżdżająca kogoś kosiarka nigdy nie były mniej przerażające. W rzeczywistości niektórzy ludzie są przekonani, że film jest komedią i został po prostu błędnie oznaczony jako horror.


Midsommar. W biały dzień

Po tym, jak Hereditary trafił do kin w 2018 roku i wystraszył publiczność, fani horrorów nie mogli się doczekać kolejnej próby horroru Ariego Astera: Midsommar. Film zaczyna się dość przerażająco, gdy rodzina głównego bohatera, Dani Ardor, umiera w wyniku samobójstwa. Wydaje się, że Dani nie może przejść obok tragedii i postanawia pojechać na święto w Szwecji ze swoim chłopakiem i innymi przyjaciółmi. W tym momencie sprawy zaczynają iść na południe. Wkrótce staje się jasne, że społeczność Harga w Szwecji to nie tylko jednorożce i tęcze, zwłaszcza po tym, jak dwóch starszych obywateli skacze z krawędzi klifu i umiera w makabryczny sposób. Sprawy idą jeszcze dalej na południe iw pewnym momencie chłopak Dani, Christian, zaczyna uprawiać seks z nastolatką, podczas gdy otaczają ich nagie kobiety. Pozornie w hołdzie The Wicker Man (wersja Nicolasa Cage'a), Christian zostaje wepchnięty do wypatroszonego niedźwiedzia pod koniec filmu i spalony żywcem obok zwłok swoich przyjaciół, podczas gdy Dani dołącza do wieśniaków na zewnątrz i zaczyna się uśmiechać w obłąkanym moda. Problem z Midsommar polega na tym, że nie tylko nie jest przerażający, ale po prostu mylący. I wyjątkowo długi.


Rings

Podczas gdy filmy takie jak Midsommar i To zebrały przynajmniej przyzwoite recenzje, wydaje się, że Pierścienie nie mogły zainspirować żadnego krytyka do powiedzenia o nim czegoś pozytywnego. W serwisie Rotten Tomatoes oceniono go na fatalne 8% i nie bez powodu. Trzecia część trylogii Ring jest tak daleka od oryginalnego filmu, że nie wydaje się być powiązana z wyjątkiem pojawienia się Samary. Podczas gdy The Ring był w stanie wykorzystać strach ludzi za pomocą niesamowitej taśmy wideo i obietnicy śmierci w ciągu 7 dni, Rings nie wywołuje ani jednego momentu wywołującego strach. Niejeden. To, co mogło i powinno być przerażającym ostatecznym pożegnaniem przy użyciu nowoczesnej technologii, zamieniło się w żart. Scena katastrofy lotniczej na początku jest po prostu śmieszna, a wszystko, co następuje, jest jeszcze gorsze. Podobnie jak w przypadku The Happening, przerażenie jest śmieszne, a dialog wywołuje dalszy śmiech. W końcu kto traktuje poważnie jakikolwiek film, w którym jednowymiarowa postać bardzo poważnie i dramatycznie mówi: „Skopiowany plik jest większy niż plik oryginalny!”


The Forest

Ponieważ japoński las Aokigahara jest również znany jako Las Samobójców, istnieje wiele przerażających historii inspirowanych nim. Zapadająca w pamięć powieść Sarah Lotz, The Three, zawiera sceny pełzające po skórze w lesie i wokół niego. Film The Forest opowiada o Amerykance, która udaje się do Aokigahara w poszukiwaniu zaginionej siostry bliźniaczki. Biorąc pod uwagę całą grozę i opowieści o ciałach wiszących na drzewach lasu Aokigahara, można by się spodziewać, że film będzie miał przerażającą fabułę i niepokojące sceny wizualne. Niestety, nie. Przerażenia są rozwodnione do zmęczonej i wieloletniej odmiany skoków. Dziwne dźwięki dochodzące z lasu też nie są straszne, a wizje, których doświadcza Sara (Amerykanka), są po prostu nudne i nudne. Zakończenie jest zbyt przewidywalne i w najmniejszym stopniu nie wywołuje chłodu. A co może najgorsze, wydaje się, że trywializuje miejsce, w którym tak wielu straciło życie, nie oddając w żaden sposób hołdu żadnemu z nich.


Slender Man

Jak na przerażający film z makaronem oparty na prawdziwych wydarzeniach, Slender Man jest wyjątkowo rozczarowujący. Kiedy pierwsze zdjęcia Slender Mana pojawiły się w Internecie w 2009 roku, miały niesamowity współczynnik pełzania. Na pierwszym planie bawiły się dzieci, podczas gdy coś nieludzkiego obserwuje je z tyłu. Postać o imieniu Slender Man zawładnęła ludzką wyobraźnią i pojawiło się więcej historii i obrazów. Sprawy stały się bardzo ciemne, gdy dwie 12-letnie dziewczynki zwabiły swoją 12-letnią przyjaciółkę Payton do lasu w Waukesha w stanie Wisconsin i zadały jej 19 ciosów nożem. Payton przeżyła atak, a jej przyjaciele zostali skazani na długie pobyty w szpitalach psychiatrycznych po tym, jak twierdzili, że Slender Man zmusił ich do przeprowadzenia ataku. Film, Slender Man, został wydany w 2018 roku, ale nie miał nic z terroru prawdziwego ataku ani strachu wywołanego przez wyimaginowanego potwora. Postacie dziewcząt w filmie są bardzo słabo zdefiniowane, co sprawia, że ​​​​historia jest bardzo nudna. Biorąc pod uwagę szum wokół premiery filmu i to, jak przerażający mógł być, ten film jest naprawdę jednym z najgorszych rozczarowań w historii kina grozy.


Źródło: listverse

Media: cdafilm.onlinegdzieobejrzec.infovider.online

Zobacz również: 10 fascynujących faktów filmowych, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Recenzja Duchy Inisherin: McDonagh odciska swoje piętno na filmie, który nie poprawia samopoczucia

Film w reżyserii Léi Mysius "Pięć diabłów"

Podział zwiastuna Czarna pantera 2 Wakanda w moim sercu: Powstaje nowy bohater